قوانین جدید دیکته شده است، باید تاوان استقلال و پرسپولیس را بدهیم

به گزارش بلاگ پو، سعید آذری در گفتگو با خبرنگاران، با تشریح شرایط تیم فولاد خوزستان و ابقای جواد نکونام در این تیم، تاکید کرد که 95 درصد نفرات فعلی فولاد حفظ می شوند و این باشگاه عجله ای برای جذب بازیکن در آشفته بازار جابجایی ندارد.

قوانین جدید دیکته شده است، باید تاوان استقلال و پرسپولیس را بدهیم

آذری که عضو فدراسیون فوتبال هم هست، با انتقاد از قوانین جدید سقف قرارداد و قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی، وضع این قوانین را دستوری و اجباری دانست که اقدامی در جهت کاهش فشار افکار عمومی بعد از اتفاقات اتفاق افتاده در پرسپولیس، استقلال و تیم ملی است.

مشروح گفتگوی آذری در ادامه می آید:

در کوتاه ترین زمان آسیایی شدیم

سال گذشته همین ایام بود که به تیم فولاد خوزستان رفتم و برنامه سه ساله برای بازگشت فولاد به لیگ قهرمانان آسیا دادم. خوشبختانه در کوتاه ترین زمان این رخ داد و توانستیم همین امسال آسیایی شویم. در فولاد همه چیز دلی است. سلسله مراتب سازمانی در فولاد به خوبی رعایت می شود و به همان اندازه هم بین ارکان باشگاه همدلی و معرفت وجود دارد. این خیلی به باشگاه کمک کرد. جواد نکونام هم زحمت زیادی برای تیم کشید و با بازیکنان، رکن اصلی کسب سهمیه آسیا بودند.

محمدی با حضورم در سپاهان مخالفت کرد

مشکل من استقرار خانواده ام در خوزستان بود که خوشبختانه برایش راهکاری پیدا شد. یک مقدار نگران مسائل بهداشتی بودیم که رفع شد. علیرغم مذاکره با باشگاه سپاهان، با دستور آقای محمدی (مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان) به کارم در فولاد ادامه دادم. آقای عظیمیان مدیر کارخانه سپاهان هم با من تماس گرفت و مذاکراتی با این باشگاه انجام دادم ولی حضورم در سپاهان منوط به نظر آقای محمدی بود. ایشان هم با این موضوع مخالفت کرد.

مذاکره با بازیکنان را آغاز کرده ایم ولی اصول را زیر پا نمی گذاریم

همان عصر روز شنبه گذشته آقای محمدی با جواد نکونام هم صحبت کرد و قرار شد تیم با قدرت بسته شود. مذاکره با بعضی از بازیکنان مدنظر آغاز شده است ولی بعد از پایان دهه اول محرم در اهواز مستقر می شویم و جابجایی را آغاز می کنیم. فلسفه ما در جابجایی همان رعایت انصاف برای بازیکنان و رعایت هزینه ها است. به بازیکن 3 میلیارد تومانی، 12 میلیارد نمی دهیم و اصولمان را زیر پا نمی گذاریم.

حفظ اسکلت اصلی فولاد در فصل بعد

95 درصد بازیکنان تیم را حفظ می کنیم. برای دریافت 5 - 6 درصد باقیمانده هم عجله ای در آشفته بازار ابتدای جابجایی نداریم. بازیکنان جوان، جنگنده و با قابلیت های خوبی را زیر نظر داریم. علاوه بر این حساب ویژه ای هم روی آکادمی فولاد و تیم های پایه باز کرده ایم.

تیمی با 75 میلیارد تومان هزینه در انتهای جدول بود

ساختار فولاد این طور نیست که مثل بعضی از رقبا بتوانیم هزینه های آن چنانی انجام بدهیم. پول عامل موفقیت است ولی تنها عامل نیست. تیم هایی داریم که 75 میلیارد تومان در لیگ هزینه کردند ولی در رده های پایین جدول قرار دریافتد. برای بودجه در حد نرمال مشکل نداریم. خوشبختانه آقای محمدی خیال ما را در فولاد راحت کرده است ولی همین بودجه هم حساب و کتاب دارد.

قانون منع جذب خارجی ها برای فرار از فشارها است

قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی ممکن است در اصل خوب باشد و به سازندگی در فوتبال ما کمک کند ولی معایب این قانون در این برهه بیشتر است. این یک قانون دستوری است. باتوجه به حجم بدهی های استقلال و پرسپولیس و همچنین حواشی غرامت فوتبال ایران به مارک ویلموتس و قراردادش، برای فرار از فشار افکار عمومی و دستگاه های نظارتی این قانون را وضع کردند.

تصمیم سازمان لیگ دورهمی گرفته شده است

این تصمیم دورهمی گرفته شده است. ممکن است در بلندمدت فایده داشته باشد ولی به تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند فکر نکرده اند. آیا پتانسیل فوتبال ما آنقدر بالا هست که بدون بازیکن خارجی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد قابل قبولی داشته باشیم؟ ما با مربی و بازیکن خارجی هم از پس حریفان آسیایی بر نیامدیم چه برسد به حالا.

این قانون حاصل بی مبالاتی دو باشگاه است

موضوع مهمتر این است که یک بازیکن با قیمت 2-3 میلیارد تومان، خواهان قرارداد 12 میلیاردی می شود. قانون نباید دورهمی تصویب شود. باشگاه ها مدیر دارند و همه مدیران صاحبنظر هستند. باید نظر کارشناسی مدیران را هم می خواستند. این یک قانونِ دستوری است که می خواستند فشار را از روی سازمان لیگ و فدراسیون بردارند؛ بدون احتساب معایبی که برای باشگاه ها دارد. این قوانین خلق الساعه نه تنها در فوتبال که در ورزش ما زیاد است. یک زمان برای کنار گذاشتن مرحوم ناصر حجازی از تیم ملی، قانون 27 ساله ها را گذاشتند که این قانون ضرر وحشتناکی به فوتبالمان زد. آن موقع قانون نوشتند تا یک نفر را از تیم ملی بیرون کنند. الان هم این قانون را در پی بی مبالاتی دو باشگاه دیگر نوشته اند.

سقف قرارداد هم دیکته شده است

مدیران و مسئولان به جای وضع این قوانین خلق الساعه، دنبال قوانین جهانی بفرایند و ببینند به عنوان مثال اتحادیه اروپا چطور قانون فیرپلی مالی را اجرا کرد. این قانون جدید سازمان لیگ به همراه قانون سقف قراردادها به این سازمان دیکته شده است و حتی برای فوتبالمان مُسکن هم نیست. سقف قراردادها باعث می شود باشگاه ها و بازیکنان قانون را دور بزنند و بخشی از مبلغ توافق شده را در قالب خانه یا امکانات دیگر به بازیکنان داده می شود.

حق ندارند برای قراردادها معیار بگذارند

قانون سقف قرارداد یکبار امتحانش را پس داده است. اینها باعث می شود هر بازیکنی خودش را با سقف مقایسه کند. حق ندارند برای قراردادها معیار تعیین کند. چرا مسئولان به سمت قوانین وضع شده در اروپا و کشورهای مختلف نمی فرایند؟ بعضی از کنندگان مجلس هم که دلسوز و پیگیر ورزش هستند می توانند به فوتبال کمک کنند. این کنندگان می توانند چند نفر از مدیران دلسوز را صدا کنند و بپرسند برای جلوگیری از رشد بی رویه قیمت ها و قراردادها چه کار کنیم. چرا کنندگان برای حق پخش و حق حق انتشار باشگاه ها قانون نگذاشتند؟ گلایه ام از بعضی کنندگان همین است که تا یک جا کار خراب نشود، وارد آن موضوع نمی شوند.

تاوان استقلال و پرسپولیس را پس می دهیم

قانون سقف قرارداد من در آوردی است و قبلاً هم اجرا شده. قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی هم به یک نوعی تکراری است که جواب نداده. یکبار به بهانه پیشرفت دروازه بان ایرانی، جذب دروازه بان خارجی را ممنوع می کنند، یک بار جذب بازیکن و مربی را. استقلال و پرسپولیس زیر نظر وزارت ورزش هستند و عملکرد مدیران آنها باعث شده تا باشگاه های دیگر تاوان پس بدهند. تبعات بی مبالاتی این دو باشگاه را باید همه باشگاه ها بدهند.

هوادار دنبال اسم باشگاه باشد نه اسم بازیکن

سعی می کنیم بازیکنان خارجی خود را با رعایت اصول قراردادی حفظ کنیم. درباره پاتوسی هم باید بگویم اگر او طبق قوانین و خواسته های ما عمل کند، او را حفظ می کنیم. البته یکبار دیگر از طریق خبرنگاران به هواداران فولاد می گویم باید سیستم مدیریت و باشگاه محور حاکم باشد و بساط بازیکن سالاری جمع شود. از هواداران می خواهم دنبال اسم یک بازیکن نباشند بلکه دنبال اسم تیمشان باشند. شاید یکی از عناصر گران شدن فوتبالیست ها بعضی از هوادارانی باشند که به باشگاه فشار می آورند و مدیر هم مجبور می شود برای حفظ جایگاهش، بازیکن را با قیمت بالاتر جذب کند.

پاتوسی را دائمی می خواهیم نه قرضی

ما با باشگاه کیپ تاون برای پاتوسی مذاکره می کنیم. اگر پاتوسی را حفظ کنیم به صورت قطعی و دائمی خواهد بود نه قرضی. پاتوسی باوجود شایستگی ها و توانایی هایی که دارد، بعد از آغاز مجدد لیگ آمادگی نداشت. او بازیکن قابلی است ولی برای دائمی کردن قراردادش پا را از گلیم بودجه و سیاستمان فراتر نمی گذاریم.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32982

به "قوانین جدید دیکته شده است، باید تاوان استقلال و پرسپولیس را بدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین جدید دیکته شده است، باید تاوان استقلال و پرسپولیس را بدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید