ماکرون: افزایش فشار علیه ایران تنها به تشدید تنش ها منجر می شود

به گزارش بلاگ پو، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد افزایش فشار علیه ایران تنها باعث شدت دریافت تنش ها در منطقه خلیج فارس می شود.

ماکرون: افزایش فشار علیه ایران تنها به تشدید تنش ها منجر می شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه بعد از ظهر روز سه شنبه به وقت نیویورک در سخنرانی خود در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد تأکید کرد که افزایش فشار علیه ایران بر سر مسائل هسته ای حاصلی جز افزایش تنش ها در منطقه خلیج فارس ندارد.

امانوئل ماکرون خطاب به حاضران در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: پس از آن که آمریکا از توافق هسته ای وین [برجام] خارج شد، من یک چارچوب جامع را ارائه کردم که می تواند به حفظ و تکامل برجام و اجرای آن با رویکردی گسترده تر کمک کند، بدین ترتیب برجام می تواند فعالیت های منطقه ای ایران و برنامه موشکی این کشور را نیز در بر گیرد.

رئیس جمهور فرانسه که روز گذشته طی بیانیه ای مشترک با سران انگلیس و فرانسه، ایران را به دست داشتن در حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی متهم کرد، در ادامه گفت: در ماههای اخیر شاهد تشدید مستمر تنش ها در منطقه بوده ایم و حملات 14 سپتامبر [23 شهریور] علیه عربستان نیز وضعیت را به وضوح تغییر داده است. ما اکنون با خطر درگیری بر اثر اشتباهات محاسباتی یا واکنش های نامتناسب روبرو هستیم.

وی هشدار داد: صلح می تواند قربانی یک اشتباه محاسباتی یا واکنش نامتناسب شود. پیامدهای درگیری در منطقه بسیار سنگین است و شرایط به گونه ای شده که گویی در لبه پرتگاه هستیم.

ماکرون در مورد راهکار خود برای عبور از این شرایط گفت: من عمیقاً بر این باورم که زمان آن رسیده که مذاکرات بین آمریکا، ایران، امضاکنندگان برجام و کشورهای منطقه که بیش از همه نیازمند امنیت و ثبات هستند، آغاز شود.

وی در مورد شرایط و اهداف مذاکرات مد نظر خود گفت: اول از همه باید اطمینان حاصل شود که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت. دوم اینکه بحران یمن باید حل وفصل شود. سوم اینکه یک طرح امنیت منطقه ای که بحران های دیگر منطقه و همچنین امنیت دریانوردی را در بر گیرد، تدوین شود و بالاخره اینکه همه تحریم های اقتصادی علیه ایران برداشته شود.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه اظهار داشت: من به هیچ وجه ساده لوح نیستم و به معجزه هم اعتقادی ندارم، اما معتقدم برای دستیابی به صلح باید شجاعت داشت. آمریکا، ایران و امضاکنندگان برجام باید این شجاعت را از خود نشان دهند.

+

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12408

به "ماکرون: افزایش فشار علیه ایران تنها به تشدید تنش ها منجر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: افزایش فشار علیه ایران تنها به تشدید تنش ها منجر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید