مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه مخالفت کرد

به گزارش بلاگ پو، حسین بختیاری، مدیرعامل مجمع هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی درباره برگزاری نمایشگاه صنایع دستی که توسط شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و دنیاگردی روز 28 مرداد در تهران برگزار می گردد، گفت: کاملا با برگزاری این نمایشگاه مخالف هستیم، معتقدیم الان زمان برگزاری نمایشگاه نیست. نمایشگاه صنایع دستی یعنی ایجاد ویترینی برای جذب مخاطب، اکنون 120 غرفه در سرا هنر میدان فردوسی ایجاد شده است اما هیچ مخاطبی ندارد اگر وزارت میراث فرهنگی میخواهد به هنرمندان یاری کند سرا هنر بازارچه عودلاجان و میدان نقش دنیا را رونق دهد.

مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه مخالفت کرد

وی گفت: وزارت میراث فرهنگی باید آنالیز کند که چرا فروشگاه های صنایع دستی در میدان نقش دنیا در حال تعطیل شدن هستند. حتی استاندار اصفهان نیز در این باره اظهار نگرانی نموده است. چرا دوباره می خواهند یک نمایشگاه در تهران ایجاد نمایند که همه هنرمندان از نقاط مختلف کشور آن هم در شرایط شیوع ویروس همگی یکجا در تهران جمع شوند.

مهر نوشت، بختیاری ادامه داد: آیا بهتر نیست هزینه برگزاری این نمایشگاه ها را به همان هنرمندان مظلوم در روستاها بدهند؟ اکنون اجاره غرفه نمایشگاه صنایع دستی را متری 340 هزار تومان اعلام نموده اند بالاخره این سرمایه ملی در حال خرج شدن است چرا جا درستی آن را هزینه ننمایند؟ به نظرم برگزاری نمایشگاه ظلم مطلق است. هنرمند فکر می نماید می تواند در نمایشگاه تولیداتی که در این چند ماه جمع نموده را یکجا بفروشد، هنرمندان ما کارشناس سرمایه، فروش و عرضه نیستند. آن ها تولیدنماینده هستند. فروش صنایع دستی کار افراد دیگر است.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32143

به "مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع هنرمندان صنایع دستی با برگزاری نمایشگاه مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید