نماینده دادستان: چرا آقای طبری کار های متهمان مالی را پیگیری می کرد

به گزارش بلاگ پو، ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده صبح امروز به ریاست قاضی بابایی در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.

نماینده دادستان: چرا آقای طبری کار های متهمان مالی را پیگیری می کرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده صبح امروز 8 تیر به ریاست قاضی بابایی در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.

رئیس دادگاه در ابتدا با بیان این نکته که جلسه دادگاه علنی است، از متهم طبری خواست که در صندلی حاضر گردد.

قاضی خطاب به متهم طبری، گفت: یکی از اتهامات شما دریافت رشوه از دانیال زاده به مبلغ 183 میلیارد و 233 میلیون و 300 هزار ریال به وسیله یک واحد آپارتمان به مساحت 636 متر واقع در پاسداران و به میزان 90 میلیارد و 714 میلیون و 200 هزار ریال ارزان تر از قیمت واقعی، معاوضه سه دستگاه آپارتمان مسکونی متعلق به دانیال زاده در برج روما واقع در کامرانیه شاقتصادی با ساختمان خودتان در خیابان کریم خان ارزان تر از قیمت واقعی به میزان 92 میلیارد و 519 میلیون و 100 هزار ریال است، آیا اتهامات فوق را قبول دارید؟

متهم طبری پاسخ داد: خیر، قبول ندارم، آن ساختمان نیز در فلورا نیست و جنب ساختمان فلورا است.

متهم طبری راجع به ایرادات کیفرخواست گفت: درباره ساختمان جنب فلورا باید گفت که، چون واحد واقع در برج روما را فروخته بودم و به دنبال جایگزین آن بودم متوجه شدم که دانیال زاده پروژه ای جنب ساختمان فلورا در حال ساخت دارد. دانیال زاده هم از طرح من خوشش آمد و قصدم این بود که این آپارتمان را برای جابجایی محل سکونت انتخاب کنم.

وی ادامه داد: در نهایت بر سر مبلغ 15 و نیم میلیارد تومان توافق و قرارداد تنظیم کردیم و ثمن آن را پرداخت کردم.

متهم طبری گفت: بنده با سبحانی و علیزاده رفیق بودیم و آن ها کار اداری با من نداشتند، رشته من در قوه قضائیه چیز دیگری بود.

متهم طبری گفت: در خصوص زمین 300 متری کریم خان قرارداد بین من و مشایخ بسته شد که وکیل اینجانب توضیحات لازم را خواهد داد.

وی اضافه کرد: تنها چیزی که برای من مهم بود این بود که توافقات را با کسی منعقد کنم که از ناحیه خود در ایران باشد. من با نجفی و پدر وی از حدود 35 سال قبل رفت و آمد خانوادگی داشتم و منشا قرارداد های شفاهی بین بنده و وی در فاصله سال های 83 تا 85 از آنجا ناشی می گردد که نجفی به من گفت دنبال فردی است تا جایگزین مشایخ کند و به من گفت بهترین گزینه تو هستی.

متهم طبری گفت: از سال 83 تا 85 جهت توافق از طرف مشایخ به تدریج مبلغی به عنوان سرمایه در امر مشارکت در اختیارم نهاده شد.

وی گفت: روزی مشایخ با دست داشتن سند زمینی 300 متری به من مراجعه کرد و گفت تا اقدام به ساخت کنم. بعدا به نام من وکالت کرد و خودم با هزینه دو میلیارد و 700 از صفر تا صد و عدم خلاف به متراژ دو هزار و 400 متر مربع پرداخت کردم.

رسول قهرمانی نماینده دادستان گفت: طبری می گوید خود را در بعضی اقدامات مانند تحویل دریافت ویلا حسینی معرفی می کرد که شناخته نگردد و عریضه های مردم به او سرازیر نگردد و شرمسار مردم نگردد؛ اما نمی دانیم چرا متهمان اقتصادی با عریضه و فریضه ای در خدمت او و در دفترش حاضر می شدند و آقای طبری کار های آن ها را پیگیری می کرد.

وی ادامه داد: طبری بازپرس ما را به جرم اعتنا نکردن به توصیه های خلاف قانونش از خانه سازمانی بیرون کرد. چرا عریضه های مردم بیچاره را در خردکن می اندازد، ولی کار های متهمان اقتصادی را در خردکن نمی اندازد و پیگیری می نماید و اگر بازپرس مقاومت کند اخراجش می نماید. آن بازپرس اولیه پرونده احتیاج آذری را خواهش می کنم آنالیز کنید و ببیند اولین پرونده به چه کسی ارجاع شده و آقای طبری آن بازپرس را به کجا فرستاد؟

در ادامه جلسه، قاضی خطاب به طبری که مدعی بود پرونده های قضایی مرتطبین با او مختومه شده، گفت: برای این پرونده ها دستور تجویز تعقیب صادر شده است.

در ادامه جلسه دادگاه متهم طبری مدعی شد دانیال زاده را از سال 90 می شناسم و دادگاه می تواند صحت این ادعایم را از شخص واسطه ای که دستگیر شده است، سوال کند؛ همچنین دانیال زاده یک پرونده در ارتباط با برادر رئیس جمهور نیز دارد که ادعای اعمال نفوذمان در آن پرونده بلاوجه است.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی خطاب به متهم طبری گفت: میزان مراوده اقتصادی خود با دانیال زاده را تشریح کنید.

طبری گفت: حتی یک ریال هم با دانیال زاده مراوده اقتصادی نداشتم و اصلاً احتیاجی هم به این مراوده نداشتم؛ من در قوه قضائیه بودم یعنی متوجه نبودم که بدون انعقاد قرارداد اقدامی را صورت ندهم.

در ادامه قاضی از متهم طبری پرسید: قبول دارید سه واحدی که در برج روما نام برده شد متعلق به شما است.

طبری پاسخ داد: یکی از آن واحد ها متعلق به نجفی است.

قاضی از متهم طبری پرسید: نقش مشایخ در این میان چه بود؟ چرا که برابر اسناد پرونده، مشایخ مالکیتی بر زمین 300 متری کریم خان نداشت.

طبری گفت: مالکیت داشت و آن را به مبلغ 700 میلیون تومان خریده بود.

ادامه دارد

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29316

به "نماینده دادستان: چرا آقای طبری کار های متهمان مالی را پیگیری می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده دادستان: چرا آقای طبری کار های متهمان مالی را پیگیری می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید