نیکی هیلی: آنها می خواهند ترامپ را اعدام نمایند!

به گزارش بلاگ پو، ایسنا نوشت: سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، از دونالد ترامپ در برابر مساله استیضاح دفاع نموده و استیضاح یک مقام دولتی را مثل مجازات اعدام برای وی دانست.

نیکی هیلی: آنها می خواهند ترامپ را اعدام نمایند!

به نوشته پایگاه دیلی بیست، نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه ای با سی بی اس نیوز با این موضوع که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با گفتگوی تلفنی جنجالی اش در ماه ژوئیه با رئیس جمهور اوکراین، استیضاح و برکنار گردد مخالفت کرد.

نیکی هیلی به نورا اودانل، مجری سی بی اس نیوز با اشاره به موضوع درخواست دونالد ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای تحقیقات درباره فساد اقتصادی مرتبط با جو بایدن و پسرش در این کشور و متهم شدن ترامپ به گرو نگه داشتن یاری اقتصادی به اوکراین در ازای عملی شدن درخواستش، گفت: شما قرار است رئیس جمهوری را استیضاح کنید که صرفا خواهان لطفی شد که هرگز اتفاق نیفتاد و پولهایی را داد که هرگز گرو نگه داشته نشدند. پس من نمی دانم شما به خاطر چه چیزی می خواهید او را استیضاح کنید.

این سفیر سابق دولت آمریکا که اواخر 2018 از سمتش استعفا کرد، فرآیند استیضاح برای دونالد ترامپ را مثل مجازات اعدام برای او دانست.

او خاطر نشان کرد: استیضاح مثل حد نهایت مجازات و شبیه به مجازات اعدام برای یک مقام دولتی است. وقتی شما به متن گفتگوی تلفنی جنجالی 25 ژوئیه دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین نگاه میندازید در این متن هیچ چیزی نیست که رئیس جمهور را مستحق این مجازات کند.

با این حال اودانل به این مساله اشاره نمود که آلکساندر ویندمن، کارشناس ارشد اوکراین در شورای امنیت ملی امریکا به عنوان کسی که به این گفتگوی تلفنی گوش داده، در شهادتهایش به کنگره گفته، متن منتشر شده از سوی کاخ سفید از این گفتگوی تلفنی متن کاملی نبوده است.

اودانل گفته بود: در این متن هنوز چیزهایی مفقود هستند.

هیلی در پاسخ این مجری خاطر نشان کرد: اوکراینی ها هرگز تحقیقات درخواستی ترامپ را انجام ندادند و رئیس جمهور آمریکا اعتبارات یاریی برای آنها را آزاد کرد. منظور من این است وقتی شما به کلیت این اتفاقات نگاه می کنید هیچ مساله ای که ترامپ را واجد استیضاح کند رخ نداده است.

هیلی در ادامه این صحبت هایش ظاهرا از مخالفتش با حق اساسی کنگره برای استیضاح یک رئیس جمهور در صورت مناسب دانستن این استیضاح خبر داده و گفت: من فکر می کنم بزرگترین موضوعی که من را آزار می دهد این است که مردم آمریکا هستند که باید در این باره تصمیم بگیرند. پس چرا ما مشتی از افراد را در کنگره داریم که چنین تصمیمی را قرار است بگیرند؟

این اظهارات نیکی هیلی در حالی مطرح شدند که قرار است چند روز دیگر نخستین جلسات علنی مربوط به تحقیقات برای استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا شروع گردد. انتظار می رود که ماری یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین به همراه ویلیام تیلور و جورج کنت، دو دیپلمات ارشد دیگر در این جلسات شهادت دهند.

310311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15477

به "نیکی هیلی: آنها می خواهند ترامپ را اعدام نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکی هیلی: آنها می خواهند ترامپ را اعدام نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید