همسر بشار اسد در معرض لغو تابعیت انگلیسی

به گزارش بلاگ پو، یک شرکت حقوقی در پایتخت انگلیس اعلام نموده از اسما اسد، همسر رئیس جمهور سوریه نزد واحد جرایم جنگی پلیس حوزه این شهر شکایت نموده و این شکایت ممکن است منجر به لغو شهروندی انگلیس اسما اسد گردد.

همسر بشار اسد در معرض لغو تابعیت انگلیسی

به گزارش ایسنا، این شرکت تحت عنوان گروه گوئرنیکا 37 اعلام داشت، اتاق های عدالت بین المللی این گروه اسناد محرمانه ای را نزد واحد جرایم جنگی فرماندهی پلیس متروپولیتن لندن ثبت نموده تا تحقیقاتی علیه اسما اسد با تابعیت دوگانه انگلیسی-سوری از بابت اتهام تحریک و تشویق به ارتکاب اقدامات تروریستی در جمهوری عربی سوریه صورت گیرد.

این تحقیقات عنوان نموده که بانوی اول سوریه از بابت حمایت از نیروهای مسلح سوریه و عملیات آن ها در مناطق غیرنظامی، متهم است.

این گروه حقوقی اظهار کرد: هر گونه حذف شهروندی باید تنها بعد از روبرو شدن با محاکمه در مقابل یک دادگاه انگلیسی همراه با فرایند ای که مستقل و بی طرف بوده و صرفا به آنالیز مدارک صرف نظر ازهر گونه ملاحظه سیاسی بپردازد، صورت بگیرد.

بر اساس گزارش رسانه ها، پلیس متروپولیتن لندن قبلا تحقیقاتی اولیه در قبال بانوی اول سوریه به جریان انداخته بود.

به گزارش اسپوتنیک اسما اسد، همسر بشار اسد، در شهر لندن و از والدینی سوری متولد شده و به عنوان بانکدار حوزه سرمایه گذاری کار نموده است. او در سال 2000 بعد از ازدواجش با بشار اسد به سوریه رفت.

به گزارش اسکای نیوز، همسر بشار اسد در صورت متهم شناخته شدن در این تحقیقات ممکن است با اقدام پلیس لندن برای درخواست استردادش روبرو گردد.

بر اساس این گزارش گوئرنیکا 37 او را متهم نموده به این که جزو تعدادی از بازیگران با نفوذ در سوریه است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 44534

به "همسر بشار اسد در معرض لغو تابعیت انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسر بشار اسد در معرض لغو تابعیت انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید