هیچ نقطه پاکی از کرونا در تهران نداریم

به گزارش بلاگ پو، به گزارش تجارت نیوز، علیرضا زالی، فرمانده ستاد کرونای تهران در حاشیه برگزاری دویست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره موضوع کرونا در پایتخت اظهار کرد: در جلسه امروز دغدغه و پیشنهادات اعضای شورای شهر مطرح شد و تصمیم گرفتیم که بیش از گذشته از پشتیبانی شورای شهر در مورد پیشگیری و مقابله با کرونا استفاده کنیم.

هیچ نقطه پاکی از کرونا در تهران نداریم

وی افزود: بسکمک از پیشنهادات شورای شهری ها در ستاد کرونا نیاز به پیگیری دارد، بر همین اساس از ظرفیت مدنی شورا از این به بعد استفاده خواهیم کرد تا اقدامات بیشتری جهت مقابله با کووید 19 حاصل شود.

فرمانده ستاد کرونای تهران ادامه داد: پایتخت با حجم فراوان ترددها نسبت به سایر شهرها روبرو بوده و در حال حاضر هیچ منطقه پاکی به لحاظ نبود کرونا نداریم. میزان آلودگی این ویروس در تهران بالا است که البته ما با ردیابی تلفن همراه مبتلایان و نرم افزارهای تراکنش های اقتصادی آنها برخی از مناطق را بیشتر مورد بررسی قرار داده ایم.

وی گفت: طی روزهای آینده کار مشترکی را با شهرداری تهران در حوزه محله محوری آغاز می کنیم تا مشخص شود کدام محله مبتلایان بیشتری دارد و باید اقدامات گسترده تری برای آن انجام داد.

زالی در مورد حضور مردم تهران در سطح خیابان ها علی رغم وجود کرونا گفت: برخی از مردم به دلیل مسائل اقتصادی مجبور به حضور در خیابان و مراجعه به ادارات هستند که با ارائه تسهیلاتی در زمینه چک ها، اجاره بها و اقتصادیات می توان بخشی از این رفت وآمدها را کاهش داد. دولت هم باید بسته های حمایتی را هر چه سریعتر در نظر گیرد و آن را توزیع کند. ولی دسته دیگری از مردم بدون ضرورت در سطح شهر حضور می یابند که این مسأله موجب شدت یافتن کرونا شده است.

فرمانده ستاد کرونای تهران گفت: اگرچه آمار مبتلایان به کرونا با فراز و نشیب هایی همراه است اما آمار آن تا به امروز بالا بوده است . همچنین به طور کلی در بحران کرونا پایتخت نقطه داغ محسوب می شود و هر گونه طرح و مداخله ای باید با اصل فاصله گذاری اجتماعی صورت گیرد.

وی گفت: این اصل باید با جامعیت بیشتر اعمال شود و شورای شهر هم کمک کند تا اقدامات اساسی صورت گیرد و با عجله از بحران عبور نکنیم.

منبع: فارس

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 23479

به "هیچ نقطه پاکی از کرونا در تهران نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ نقطه پاکی از کرونا در تهران نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید