ورزش سنگین خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی را افزایش می دهد

به گزارش بلاگ پو، بر اساس یافته های یک مطالعه جدید، ورزش سنگین و مکرر خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی (ام ان دی) را در افرادی که زمینه ارثی این بیماری را دارند، افزایش می دهد.

ورزش سنگین خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران، به گفته متخصصان علوم پزشکی دانشگاه شفیلد، این مطالعه گامی مهم به سوی شناخت پیوند بین فعالیت های جسمانی سنگین و ابتلا به این بیماری زوال عصبی است.

در سال های اخیر شماری از ورزشکاران معروف در انگلیس مثل راب بارو، بازیکن لیگ راگبی، دودی ویر، بازیکن اتحادیه راگبی و استفن دربی، بازیکن فوتبال، تجربه خود از ابتلا به بیماری نورون حرکتی را منتشر نموده اند.

با وجود یافته های این مطالعه، این متخصصان در عین حال تاکید کردند بیشتر افرادی که تمرینات ورزشی سنگین انجام می دهند، به بیماری نورون حرکتی دچار نمی شوند و ورزش برای سلامتی مزایای بسیاری دارد.

دکتر جاناتان کوپر ناک، یکی از نویسندگان این تحقیق، می گوید: مدتی بود که حدس می زدیم ورزش، عامل افزایش خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی باشد اما چنین پیوندی تا به امروز مورد تردید بود. این آنالیز معین کرد که ورزش سنگین و مکرر خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی در بعضی افراد را افزایش می دهد. اما لازم است تاکید کنم که می دانیم بیشتر آن هایی که ورزش سنگین انجام می دهند، به بیماری نورون حرکتی مبتلا نمی شوند.

دکتر کوپرناک اضافه کرد: گام بعدی شناسایی افرادی است که اگر تمرینات ورزشی مکرر و سنگین انجام دهند، در خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی قرار می گیرند و نیز معین میزان افزایش خطر با انجام ورزش.

نورون های حرکتی مغز و نخاع، دستگاه عصبی و ماهیچه ها را به هم پیوند می دهند تا بدن بتواند حرکت کند و بیماری نورون حرکتی (ام ان دی) یا التهاب جانبی آمیوتروفیک (ای ال اس) بر آن ها اثر منفی می گذارد.

به گزارش ایندیپندنت، حدود 10 درصد موارد ابتلا به بیماری نورون حرکتی ارثی است و علت 90 درصد بقیه هم کنش های پیچیده ژنتیکی و محیط زیستی است که از آن ها شناخت کافی نداریم.

به گفته دکتر کوپر ناک، شناخت پیوند بین این عوامل بسیار لازم است و به کشف درمان های جدید و راهبردهای پیشگیری از این بیماری یاری می نماید.

منبع: ایسنا

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 49619

به "ورزش سنگین خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش سنگین خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید