پیشنهاد بخش خصوصی برای تنظیم بازار برنج

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، عباس توکلی، با ارسال نامه ای به محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و مسئول هماهنگی تیم اقتصادی دولت، پیشنهاداتی را برای تنظیم بازار این محصول ارائه کرد.

پیشنهاد بخش خصوصی برای تنظیم بازار برنج

متن این نامه به شرح زیر است.

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر مخبر
معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراماً ، ضمن تبریک انتصاب شایسته حضرتعالی و آرزوی موفقیت در رسیدن به اهداف عالی دولت محترم سیزدهم، درپی به هم ریختگی تنظیم بازار محصولات کشاورزی به ارث رسیده از قبل، در خصوص افزایش قیمت برنج ایرانی و شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی، تأمین دومین کالای استراتژیک کشور علی رغم ارائه تجزیه و تحلیل بازار از نگاه بخش خصوصی و پیشنهاد عملی به مسئولین محترم وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم، بحران ادامه دارد .

مراتب طی نامه شماره 7089/00 ب/الف مورخ 15/06/1400 تصویر پیوست به مقام عالی وزارت جهاد تقدیم شد.

در نامه مذکور به موضوع ورود دولت با توزیع یکصد هزارتن برنج خارجی از محل ذخیره احتیاطی کشور در دوره ممنوعیت فصلی واردات برنج وآثار منفی آن و همچنین بی تأثیر بودن آن در کنترل افزایش قیمت های برنج پرداخته شد.

با ارجاع نامه به شرکت محترم مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و پاسخ آنان طی نامه شماره 78548/2 مورخ 23/06/1400(تصویر پیوست) سیاست یک بام و دو هوا را وظیفه حاکمیتی تعبیر کرده و خود را محق می داند از این فرصت که تهدید برای کشور است استفاده کرده و برنج های خود را در شرایط انحصاری به فروش برساند و بلافاصله برای جایگزین کردن هزاران تن در بازار جهانی حضور یاب ؟!!

عالیجناب،

بخش خصوصی با یک دهه حضور در تأمین امنیت غذایی کشور و کسب کارنامه ای درخشان ، با ذکر واقعیت ها و عواقب آن که یکبار قبلاً هم به مسئولین محترم وقت ارائه شد و عدم اجرای آن شرایط امروز را به وجود آورده مجدداً عرض می نماید با کاهش دوره ممنوعیت فصلی برنج به دو ماه و اجازه شروع واردات از اول مهرماه ، ضمن رفع شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی ، با ایجاد جو روانی که مستمر خواهد بود قیمت برنج ایرانی تعدیل خواهد شد.

منبع: تسنیم

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

0nlysms.ir: تنها پیامک | مجله موفقیت، پزشکی، خانواده، تکنولوژی، گردشگری، استارتاپ

thailandnet65.ir: سفر به تایلند | تور تایلند ارزان، تور لحظه آخری، تور نوروز بهار، تابستان، پاییز، زمستان

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 54957

به "پیشنهاد بخش خصوصی برای تنظیم بازار برنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد بخش خصوصی برای تنظیم بازار برنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید