کشف مقبره 4000 ساله مصری که انگار تازه نقاشی شده!

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران - ترجمه از الهام مظفری: شاهکار های معماری و هنری مصریان باستان، نه فقط از نظر ساخت، بلکه از نظر ماندگاری نیز همیشه ما را شگفت زده می کنند. اخیرا وزیر باستان شناسی این کشور، خالد العنانی از کشف مقبره جدیدی خبر داد که با نوشته ها و نقوش رنگارنگی تزئین شده که به خوبی حفظ شده اند.

کشف مقبره 4000 ساله مصری که انگار تازه نقاشی شده!

این کشف باستانی بیش از 4000 سال قدمت دارد، اما به نظر می رسد رنگ ها کاملا تازه هستند و همان روز نقاشی شده اند. گفته می شود این مقبره پیچیده متعلق به خووی، یکی از نجیب زادگان سلسله پنجم (قرن 24 و 25 قبل از میلاد) بوده است. العنانی در رونمایی این مقبره، 52 ناظر خارجی، کارشناس فرهنگی و بازیگر مشهور مصری را با خود آورد تا تصاویر آن را بررسی کنند.

مقبره خووی در گورستان بزرگی در ساقره، واقع در جنوب قاهره کشف شد. طراحی این ساختمان به شکل ال (L) است و شامل راهرو های کوچکی می شود که به یک سرسرا می رسد. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آن، یک تونل ورودی است که معمولا فقط در اهرام یافت می شد. علاوه بر این یک اتاق بزرگ دارد که نقوش رنگارنگی روی آن دیده می شود.

رنگ های حفظ شده مرتبط با سلطنت هستند که در کنار ویژگی های ساختاری منحصر به فرد، باعث ایجاد این باور در میان باستان شناسان شده که شاید خووی با جدکارع ایسسی، فرعون آن زمان ارتباط داشته که هرم او هم در این نزدیکی واقع شده است. یکی از احتمالات این است که از بستگان هم بوده اند، و یکی دیگر از احتمالات این است که این مقبره در راستای اصلاحات اجرایی فرعون و فرهنگ تدفین طراحی شده است.

باستان شناسان همچنین مومیایی و کوزه بقایای خووی را یافتند. محققان امیدوارند با این کشف به دید بهتری از سلطنت 40 ساله ایسسی برسند. این کشور امیدوار است با این کشف ها به احیای اقتصاد گردشگری کمک کند که بعد از درگیری های سیاسی از سال 2011 هنوز کاملا بهبود نیافته است.

منبع: boredpanda

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 7979

به "کشف مقبره 4000 ساله مصری که انگار تازه نقاشی شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مقبره 4000 ساله مصری که انگار تازه نقاشی شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید