آسیب کرونا به کسب وکار های کوچک بیشتر بود ، پیش بینی میزان خطر موج دوم کووید 19 در کشور

به گزارش بلاگ پو، رئیس اتاق فکر ستاد کرونای استان تهران در هفتمین نشست استپ با بیان اینکه کرونا کسب وکار های کوچک را با آسیب بیشتری روبرو نموده است پیش بینی خود از میزان خطرات موج دوم این بیماری را عنوان نمود.

آسیب کرونا به کسب وکار های کوچک بیشتر بود ، پیش بینی میزان خطر موج دوم کووید 19 در کشور

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، حسین قناعتی، رئیس اتاق فکر ستاد کرونای استان تهران در اولین روز از هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشور های اسلامی که امروز (دوشنبه، 29 اردیبهشت) به صورت مجازی برگزار گردید، گفت: امروز نسبت به شروع شیوع کرونا تجهیزات بیشتر و بهتری داریم، آموزش رفتار های بهداشت فردی داده شده و مردم بیشتر رعایت می نمایند؛ بنابراین انتظار داریم موج بعدی شیوع ویروس کرونا کم خطرتر باشد و آرام تر طی گردد.

قناعتی با اشاره به جهانی بودن همه گیری ویروس کرونا و علائم گفت: دولت ما و برخی دولت ها این فرضیه را داشتند که حتی نجات یک نفر مهم است و هیچ بیماری نباید بدون درمان رها گردد. قرنطینه فرصتی به ما داد تا تعداد افراد مبتلا کاهش یابد. تجهیزاتی مانند ماسک و دستکش نیز تا حد 60 تا 70 درصد از انتقال بیماری جلوگیری کردند؛ کشور هایی که سابقه مبارزه با بیماری های همه گیر مانند سارس را داشتند بهتر عمل کردند؛ مانند چین و کره جنوبی.

پزشک بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به شرایط ویروس کرونا در ایران گفت: پیش بینی های متفاوتی از 14 هزار تا 56 هزار مرگ و میر بر اثر بیماری در ایران انجام شد که هیچ کدام به دلیل اقدامات پیشگیرانه محقق نشد.

وی اضافه کرد: تصویری از مشکل در کشور های مختلف از جمله ایران نداشتیم؛ سازمان های زیادی مسئول هستند، ولی نمی دانستیم چه کسی باید این وضع را مدیریت کند تا اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی شد. تحریم ها نیز نقش مهمی در کاستن از توانایی ما در مبارزه با کرونا داشتند؛ با وجود این، اقدامات خوبی توسط دولت و مردم صورت گرفت و امروز میزان ماسک هایی که در خانه ها دوخته شده از مجموع ماسک های تولیدشده در کارخانه ها بیشتر است.

قناعتی به آسیب های ویروس کرونا در بخش اقتصاد اشاره نمود و اضافه کرد: صنایع مختلف از این بیماری آسیب دیده اند و حتی کسب وکار های کوچک بیشتر ضرر نموده اند؛ سبک زندگی تغییر نموده و در دوران پساکرونا بیشتر هم تغییر می نماید.

وی به نقش فناوری اطلاعات در زمان ویروس کرونا اشاره نمود و گفت: فناوری اطلاعات در آموزش، آنالیز و به دست آوردن اطلاعات بسیار مفید بود. نرم افزار های بیماریابی یا یاری به بیماران نیز به وسیله فناوری اطلاعات توسعه یافته و ارائه شدند. نقشه ردیابی تماس از دیگر دستاورد های فناوری اطلاعات است که میزان ارتباط بیمار را با افراد مختلف نشان می دهد.

رئیس اتاق فکر ستاد کرونای استان تهران جلوگیری از مراجعات حضوری را یکی از مولفه های درمان کرونا دانست و گفت: درمان ویروس کرونا و آموزش برای جلوگیری از ابتلا به آن با آموزش های برخط و انواع اپلیکیشن ها ممکن است.

قناعتی با وجود فواید فناوری اطلاعات، انتشار بیش از حد اخبار را در فضای مجازی مضر دانست و گفت: البته فناوری اطلاعات می تواند ضرر هایی داشته باشد و در زمان کرونا اخبار زیادی در خصوص راه های جلوگیری از کرونا منتشر شد که بسیاری درست نبودند و در حد شایعه بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26895

به "آسیب کرونا به کسب وکار های کوچک بیشتر بود ، پیش بینی میزان خطر موج دوم کووید 19 در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب کرونا به کسب وکار های کوچک بیشتر بود ، پیش بینی میزان خطر موج دوم کووید 19 در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید