تاکتیک جدید بازاریابی نفت ایران

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: معاون وزیر نفت با تشریح برنامه جدید افزایش امنیت فروش ایران به مشتریان در قالب برنامه ای 25 ساله، گفت: ایران از ساخت پالایشگاه های مشترک نفت در مالزی و سوریه انصراف داده است.

تاکتیک جدید بازاریابی نفت ایران

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، عباس کاظمی در تشریح برنامه جدید افزایش امنیت فروش ایران به مشتریان در قالب برنامه ای 25 ساله، گفت: ایران برنامه افزایش صادرات و فروش نفت خام را به عنوان یک برنامه اولویت دار و محوری در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه بدون شک پالایشگاه سازی در خارج کشور امنیت برای فروش نفت خام ایران را افزایش می دهد، توضیح داد: به عبارت دیگر، با ساخت پالایشگاه در خارج کشور ایران می تواند برای مدت چند دهه بر روی یک مشتری پایدار و دائمی حساب باز کند و این پالایشگاه ها امنیت برای عرضه و تقاضای نفت خام ایران را در بلند مدت تامین خواهند کرد.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: ساخت پالایشگاه با مشارکت سرمایه گذاران بین المللی در خارج کشور دستکم برای یک مدت 20 تا 25 ساله امنیت فروش و صادرات نفت خام از ایران را تضمین خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون مذاکراتی با چند سرمایه گذار خارجی از جمله هیات های تجاری از هند، چین و برزیل انجام داده ایم و حتی به منظور ساخت یک پالایشگاه نفت خام 300 هزار بشکه ای تفاهم نامه اولیه با یک شرکت برزیلی امضا شده است، اظهارداشت: براساس توافقی که با این شرکت برزیلی اجرا شده، خوراک این پالایشگاه صرفا نفت خام است و قصد داریم با ساخت این پالایشگاه، امنیت بلندمدت برای تقاضای نفت خام صادراتی ایران را ایجاد کنیم.

وی افزود: مذاکرات متعددی هم با یک شرکت هندی برای ساخت یک پالایشگاه 400 هزار بشکه ای نفت خام در این کشور اجرا شده که در صورت توافق نهایی، این پالایشگاه هم قرار است با مشارکت 50 درصدی ایران و این شرکت هندی احداث شود.

کاظمی با تاکید بر اینکه هم اکنون ساخت پالایشگاه نفتی در هند صرفا در مرحله مذاکره است، توضیح داد: تاکنون هیچ گونه توافق نامه و یا تفاهم نامه مشترک همکاری با شرکت هندی امضا نشده و صرفا مذاکرات اولیه اجرا شده است.

معاون وزیر نفت در خصوص ساخت پالایشگاه های مشارکتی ایران در سوریه و مالزی توضیح داد: هم اکنون ساخت تمامی این پالایشگاه ها در مالزی، اندونزی و احداث یک پالایشگاه در سوریه متوقف شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه حتی مبالغی که توسط شرکا برای انجام مطالعات واریز شده بود، به حساب دولت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران باز گرداننده شده است، گفت: فعلا برنامه ای برای مشارکت در ساخت این پالایشگاه های نفت از سوی ایران وجود ندارد.

منبع:مهر

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14789

به "تاکتیک جدید بازاریابی نفت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکتیک جدید بازاریابی نفت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید