گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان

به گزارش بلاگ پو، در جلسه هیات وزیران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، دستگاه های مسئول گزارشی از اقدامات اجرا شده و نحوه مدیریت برای امدادرسانی در بارش بی سابقه برف در استان گیلان ارائه دادند.

گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان

به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر برق همه 250 هزار مشترک برق که به علت بارش بی سابقه برف قطع شده بود، وصل و آب مصرفی همه مشترکین تأمین و وصل شده است. ضمن این که خوشبختانه از قطع گاز مصرفی مشترکین پیشگیری شده بود.

همچنین با توجه به هشدارهای مکرر سازمان هواشناسی، سازمان راهداری و سایر دستگاه های ذیربط درخصوص بارش برف و در راه بودن طوفان و عدم توجه برخی از هموطنان به هشدارهای فوق و فقدان تجهیزات زمستانی، از هموطنان عزیز درخواست شد از این پس به منظور پیشگیری از حوادث، به هشدارهای دستگاه های مسئول توجه کافی صورت گیرد.

دولت از همه مسئولان، دستگاه ها و نیروهای عملیاتی حاضر در صحنه بخاطر اقدام جهادی در مقابله با این بحران تقدیر و تشکر کرد.

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه 1398

هیات وزیران با تخصیص مبلغ یک هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار هزینه ای به منظور جبران خسارت های وارده به بهره برداران بخش کشاورزی ناشی از وقوع بارندگی شدید و سیل دی ماه سال 1398 در سه استان موافقت کرد. بر این اساس به ترتیب مبالغ 750، 250 و 120 میلیارد ریال به استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان تخصیص می یابد.

همچنین دولت مبلغ 800 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی برای بازسازی خسارت های وارده به زیرساخت های بخش کشاورزی استان های فوق تخصیص داد. مطابق این تصمیم، مبلغ 500 میلیارد ریال به استان سیستان و بلوچستان و مبلغ 150 میلیارد ریال به تفکیک به استان های هرمزگان و کرمان تعلق می گیرد.

دولت همچنین مقرر کرد مبلغ یک هزار و 750 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی با کارمزد چهار درصد، به تفکیک استان سیستان و بلوچستان مبلغ یک هزار میلیارد ریال، استان هرمزگان 500 میلیارد ریال و استان کرمان 250 میلیارد ریال اختصاص یابد.

اعتبارات مورد اشاره در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی این سه استان قرار می گیرد و این سازمان ها موظفند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر فرایند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان های برنامه و بودجه و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

تعدیل نرخ جزاهای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات

دولت همچنین با توجه به گذشت نزدیک به شش سال از آخرین بازنگری در میزان حداقل و حداکثر جزای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، نسبت به اصلاح و افزایش 104 درصدی جزای نقدی مورد اشاره مطابق نرخ رسمی تورم اقدام کرد.

بر این اساس، جزای نقدی هرگونه تبلیغات مغایر با قانون یادشده و آیین نامه اجرایی آن به میزان 4 میلیون و 386 هزار تا 438 میلیون و 600 هزار ریال و فروش و عرضه دخانیات از سوی افراد فاقد پروانه فروش، عرضه محصولات دخانی بدون شماره سریال و علامت مصوب و تکرار عدم پرداخت اقتصادیات به میزان 4 میلیون و 386 هزار تا 265 میلیون و 200 هزار ریال تعیین شد.

همچنین مجازات نقدی فروش یا عرضه دخانیات به افراد زیر 18 سال یا به واسطه این افراد به میزان 877 هزار و 200 تا 4 میلیون و 386 هزار ریال و در صورت تکرار 87 میلیون و 720 هزار ریال، استعمال دخانیات در نهادهای موضوع قانون رسیدگی به تخلفات اداری درخصوص مرتکبان غیر از کارکنان نهادهای مذکور به میزان 612 هزار تا 877 هزار و 200 ریال تصویب شد.

دولت همچنین میزان جزای نقدی مصرف دخانیات در اماکن عمومی یا وسایل نقلیه عمومی را 448 هزار و 800 تا 877 هزار و 200 ریال، عرضه فرآورده های دخانی در بسته های بدون شماره سریال و برچسب ویژه شرکت دخانیات و عدم درج عبارت مخصوص فروش در ایران بر روی بسته های فرآورده های دخانی وارداتی و عرضه و فروش بسته های بازشده فرآورده های دخانی 448 هزار و 800 تا یک میلیون و 754 هزار و 400 ریال تعیین کرد.

تصویب صدور مجوز پروانه بهره برداری شهرک صنعتی صنفی غیر دولتی در شعاع 120 کیلومتری تهران

هیات دولت با هدف ساماندهی فعالیت های صنایع و صنوف مستقر در خارج از محدوده های شهری شمال شرق تهران (جاجرود، سعیدآباد، خسروآباد، تپه سیف، کمرد و سیاه سنگ) مقرر کرد کارگروهی با مسئولیت وزیر کشور و عضویت معاونان دستگاه های ذی ربط به منظور راهبری، ایجاد هماهنگی و نظارت بر اجرای فرآیندهای مربوط و رعایت الزامات زیست محیطی تشکیل شود.

هم چنین، صدور پروانه بهره برداری شهرک صنعتی غیر دولتی از سوی وزارت صمت، پس از اطمینان از انجام کامل اقدامات لازم با تأیید سازمان حفاظت محیط زیست صورت می پذیرد.

افزون بر این، شهرداری های مربوط موظفند در چهارچوب این تصویب نامه و ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ آن، فعالیت های مستقر در عرصه های داخل محدوده های شهری خرمدشت و بومهن را ساماندهی و گزارش اجرای کامل طرح ساماندهی را به کارگروه موضوع این تصویب نامه ارائه کنند.

چنانچه ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، ساماندهی این مناطق به تأیید کارگروه فوق نرسد، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به تجدید نظر در خصوص محدوده های شهری مذکور از طریق شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و واگذاری مسئولیت ساماندهی به کارگروه یادشده، اقدام کند.

تداوم اجرای مصوبه تخصیص اعتبار برای خرید قیر مصرفی و پرداخت هزینه های اجرای آسفالت برخی از طرح ها

دولت با تمدید تصویب نامه تخصیص اعتبار برای خرید قیر مصرفی و پرداخت هزینه های اجرای آسفالت برخی از طرح ها موضوع قانون بودجه سال 1398 کل کشور موافقت کرد.

تشریح فرایند تحولات شرایط زنان در ایران

در ادامه جلسه، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گزارشی از فرایند تحولات شرایط زنان در ایران به هیات وزیران ارائه داد.

در این گزارش ضمن اشاره به بهبود شرایط شاخص های توسعه ازجمله سواد و آموزش، امید زندگی، مشارکت اقتصادی و سیاسی زنان نسبت به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، به تشریح اقدامات معاونت امور زنان و خانواده در خصوص عدالت جنسیتی، کارآفرینی و مشارکت اقتصادی، کاهش آسیب اجتماعی، مشارکت سیاسی و مدنی و زنان روستایی پرداخته شد.

همچنین تصویب شاخص های عدالت جنسیتی، اقدامات حقوقی و قانونی و سند ارتقاء شرایط زنان با توجه برنامه ششم توسعه ازجمله اقدامات این معاونت بوده است.

انجام طرح ملی توان افزایی زنان جویای فرصت های کسب و کار، اختصاص منابع صندوق توسعه ملی به زنان روستایی و عشایر، حمایت از 13 شبکه صندوق اعتباری خرد زنان روستایی و عشایری، ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول سالم و استاندارد و تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی زنان از جمله اقدات اجرا شده در خصوص اقدامات معاونت در افزایش مشارکت اقتصادی گروه های مختلف زنان بوده است.

طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در 21 استان، توان افزایی سازمان های مردم نهاد با رویکرد کسب وکار و کارآفرینی و اعطای 38 هزار وام به زنان سرپرست خانوار از دیگر اقدامات این معاونت بوده است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 19982

به "گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش دستگاه های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی سابقه برف در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید