تعاریف و اصطلاحات

حراج تهران یکی از رویدادهای مهم در حوزه هنرهای تجسمی ایران

حراج تهران یکی از رویدادهای مهم در حوزه هنرهای تجسمی ایران است که سالی دوبار برگزار می گردد و موافقان و مخالفان بسیاری هم دارد. سال گذشته حراج تهران در روزهای 8 تیر و 21 دی ماه در هتل پارسیان آزادی با مجموع فروش 348 میلیارد و 181 میلیون تومان برگزار گردید.

13 شهریور 1400

برنامه مصوب برای توسعه روستاهای گلستان

مینارضایی - گرگان - خبرنگار: اقتصاد گلستان پشت پرده ای نازک از عرصه های جنگلی که مانند کمربندی در جنوب این استان کشیده شده، به روشنی دیده نمی شود.

13 شهریور 1400

پیش نویس دانشگاه کارآفرین تهیه می گردد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: باید سندی آماده کنیم که پارادایم های ذهنی دانشگاه ها را تکان دهد و دانشگاه ها برنامه های راهبردی شان را طبق این سند تغییر دهند.

13 شهریور 1400

تلخ ترین سرنوشت میراث فرهنگی اصفهان از آن چه بناهایی است؟

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، تلخ ترین سرنوشت میراث فرهنگی اصفهان از آن خانه های تاریخی بوده که به حال خود رها شده اند و چشم انتظار نابودی هستند.

13 شهریور 1400

چرا گرایش صنعت به تحقیق و آنالیز محسوس نیست؟، از ثبت 30 اختراع تا کسب 19 مدال رنگین

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری گفت: مهم ترین چالش پیش رو آن است که صنعت به علت رقابتی نبودن و محدودیت در واردات از حمایت دولت بهره مند است؛ بنابراین گرایشی به تحقیق و توسعه ندارد.

13 شهریور 1400

دعای مشلول+متن عربی و فارسی

دعای مشلول از دعاهای معروف در کتاب مفاتیح الجنان است که از امیرالمؤمنین نقل شده است.

13 شهریور 1400

دستگاه بخور سرد چه تفاوتی با دستگاه بخور گرم دارد؟

دستگاه بخور دستگاهی است که رطوبت هوا را افزایش می دهد و به دو نوع دستگاه بخور سرد و بخور گرم عرضه می گردد و هر یک مزایا و معایب خود را دارد.

13 شهریور 1400

ورم پا، علت و درمان خانگی

اگر گاه و بی گاه پاهایتان ورم می نماید و نمی توانید علت آن را بیابید، به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه نموده تا با موارد علت ورم پا و درمان خانگی آن آشنا شوید.

13 شهریور 1400

مرگ بیماران کرونا در ایران 2، 5 برابر میانگین دنیا

کرونا چند ماهی است عالمگیر شده و همچنان در همه نقاط دنیا یکه تازی می کند. هر روز اخبار جدیدی از میزان ابتلا و مرگ افراد مختلفی در دنیا منتشر می شود و تحقیقات دنیای برای کشف واکسن و داروی درمان این ویروس مرموز همچنان ادامه دارد.

13 شهریور 1400

ریزش نرخ سود در بازار بدهی

خبرنگاران:امروز 23 مهر 1399 حجم معاملات اوراق بدهی دولت در بازار ثانویه، رکورد شکست.

13 شهریور 1400

شرط ادامه فعالیت کسب و کار های اینترنتی چیست؟

رئیس اتحادیه کسب وکار های مجازی گفت: کسب و کار های اینترنتی که جواز فعالیت از سوی اتحادیه کشوری ندارند، فعالیت آن ها بر اساس قوانین نظام صنفی غیر قانونی است.

13 شهریور 1400

اگر دیابت داریم چطور مراقب سلامت پاهای خود باشیم؟

ایرنا/ اگر دیابت دارید باید مراقب رژیم غذایی و قند خون خود باشید. دیابت می تواند بر تمام ارگان های بدن اثر گذارد. یکی از حساس ترین ارگان هایی که این بیماری بر آن اثر مستقیم می گذارد پا است.

13 شهریور 1400

قانون تسلیم نشدن در برابر مسائل

اگر در کار و زندگی خود شکست خوردید هرگز تسلیم نشوید و با انگیره بیشتر و قانون محکم تسلیم نشدن در برابر مسائل رو به جلو حرکت کنید.

13 شهریور 1400

علت آبگرفتگی های مداوم شهرهای جنوبی ایران، راه حل چیست؟

طی سال های اخیر بسیار شاهد بوده ایم که پس از بارش باران حتی بارش های اندک در برخی از استان های ایران ازجمله استان خوزستان و به ویژه شهر اهواز سیلاب شهری و آبگرفتگی معابر رخ داده است. مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها گفت: این اتفاق رخ...

13 شهریور 1400

قرص نورتریپتیلین و موارد مصرف آن

قرص نورتریپتیلین (Nortriptyline) برای درمان افسردگی و برخی بیماری های عصبی همچون میگرن تجویز می شود. خشکی دهان از عوارض قرص نورتریپتیلین است.

13 شهریور 1400

بیماری مرموز؛ شنیدن رنگ ها و چشیدن کلمات

اینکه دقیقاً برخی افراد حس بویایی یا چشایی را چگونه حس می نمایند هنوز کاملاً معین نیست. هیچ آزمایش استاندارد طلا یی برای تشخیص شرایط وجود ندارد، مسئله ای که این بیماری را مرموزتر می نماید.

13 شهریور 1400

مجموعه 25 داستان خیلی کوتاه جالب و خواندنی

داستان خیلی کوتاه در دیدگاه مخاطب داستانی است که در یکی دو خط نوشته شده باشد. در ادبیات انواع مختلفی از داستان کوتاه با تعاریف متعدد وجود دارد. داستان کوتاه کوتاه کمتر از 250 کلمه دارد. داستان های خیلی کوتاه را در خبرنگاران بخوانید.

13 شهریور 1400

سامانه جامع تجارت با 25 زیر سامانه در حال تکمیل است ، در 10 روز گذشته 2 جلسه در این مورد با حضور رئیس جمهور و وزرای ذیربط برگزار شد

سخنگوی دولت درخصوص راه اندازی سامانه جامع تجارت گفت: چنین سامانه بزرگی به بیش از 25 زیر سامانه پس از تکمیل نیازمند است که در آنجا اجرای مرحله به مرحله صورت بگیرد.

13 شهریور 1400

فیلم روزی روزگاری آبادان؛ وحشت از نیم اینچ اشتباه

زهرا فدایی؛ فیلم روزی روزگاری آبادان را حمیدرضا آذرنگ ساخته است؛ برای ادای دین به مردم جنگ زده آبادان. اگر این طور است باید بگویم ما همه جنگ زده ایم. همه ما که هر لحظه منتظریم بلایی، مصیبتی، تیرغیبی یا موشکی نیم اینچ خطا کند بیاید روی سرمان. خانه خرابمان...

13 شهریور 1400

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)؛ علائم، علل و درمان

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شرایطی است که بر سطح هورمون های زنان تأثیر می گذارد. زنان مبتلا به این سندرم بیشتر از مردان هورمون فراوری می نمایند. این نبود تعادل در فراوری هورمون موجب ایجاد اختلال در قاعدگی می شود؛ در نتیجه باردار شدن را با مشکل روبرو می...

13 شهریور 1400
تعداد: (197)